Jste dostatečně LÍNÍ?

Jste dostatečně LÍNÍ?

Moje základní otázka na každém školení.

Základem efektivní práce na počítači je LENOST.

Ano, jen ten, kdo je líný dělat neustále dokola ty samé operace a přemýšlí, jak jen by si tu práci usnadnil, ten se naučí hledat finty a využívat všechny možné nástroje.

Pravidlo číslo jedna – pravé tlačítko. Velmi často nejrychlejší cesta k cíli. Programátoři se naučili, dávat nám tam vše, co bychom asi tak mohli v daném okamžiku chtít udělat. Nefunguje to na 100%, ale 80% je také dobrých, ne?

Pravidlo číslo dvě – panel rychlé volby. Od verze Office 2007 máme v levém horním okně malou oblast, kam si můžeme vytahovat ikonky, které nejčastěji používáme. Vpravo najdete šipečku, pod kterou si rozbalíte základní nabídku akcí, které zakliknutím hned přidáte. A pod volbou Další příkazy/More Commands se vám otevře okno, kde si můžete dohledat (a do panelu rychlé volby přidat) téměř cokoli.

panel_rychle_volby1

 

 

 

panel_rychle_volby2 panel_rychle_volby3

 

 

 

 

 

 

 

 

A do třetice – klávesové zkratky. Některé jsou univerzální a opravdu se vyplatí s nimi pracovat, další fungují jen v konkrétním programu. Je jich tolik, že se jim určitě budu věnovat samostatně. V povídání o nutné lenosti však nesmí chybět.

Chcete-li se dozvědět více, napište mi.